RESÜSİTASYON DERNEĞİ 5.SEMPOZYUMU "ULUSLARARASI KATILIMLI"

Saygıdeğer Hocalarım, Değerli Meslektaşlarım,

Resüsitasyon Derneği’nin 5. Sempozyumu’nu 22-24 Eylül 2023 tarihlerinde “Uluslararası Katılımlı” olarak güney sahillerinin güzel şehri Mersin’de, Mersin Üniversitesi kampüsünde gerçekleştireceğiz. Bu bilimsel buluşmada Kardiyopulmoner Resüsitasyon (KPR) ile ilgilenen tüm sağlık çalışanlarının yararlanımını sağlayabilmek en önemli hedefimiz. Bu amaçla bu yılki sempozyumu hem fiziksel hem de çevrimiçi olarak katılımın sağlanabileceği şekilde hibrit toplantı olarak planladık.

Tıpta bilimsel ve teknolojik gelişmelerin oldukça dinamik olduğu bu dönemde, özellikli konulara odaklanmış Kardiyopulmoner Resüsitasyon (KPR) uygulamaları ile ilgili detayları, güncel literatür, kılavuz ve algoritmalar ile alanında yetkin ulusal ve uluslararası bilim insanlarının katkıları ile sunmak ve en yeni gelişmelerin tartışılıp yorumlanacağı interaktif bir sempozyum ortamını yaratmak düşüncesindeyiz. Bu çerçevede iş birliği içerisinde olduğumuz Avrupa Resüsitasyon Konseyi (European Resuscitation Council; ERC)’nin ülkemizdeki tek temsilcisi olarak KPR’yi tüm yönleriyle karşılıklı paylaşıp sıcak bir toplantı ortamında bulunabilme arzusundayız.

Sonbahar mevsiminin güzel havası ile deniz kokulu inci şehir Mersin’de, sempozyumumuza KPR ile ilgilenen tüm Hekim, Hemşire, Anestezi Teknikeri, Paramedik ve sağlık profesyoneli olan tüm Meslektaşlarımızın katılımlarını bekliyor, sempozyum programının sizlerin değerli katılım ve katkıları ile zenginleşeceği inancıyla verimli bir sempozyum gerçekleştirebilmeyi tüm kalbimle diliyorum.

Saygı ve Sevgilerimle

Resüsitasyon Derneği Başkanı
Prof.Dr. Şule Akın

resusitasyon.org
Karma Dijital
crosschevron-down